Մայիսի 4-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մայիսի 5-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը, սահմանվել  է նաեւ հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը:
Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է պարտադիր քննարկման 6, գլխադասային հանձնաժողովների կողմից դրական եզրակացություն ստացած 12 եւ գլխադասային հանձնաժողովների կողմից բացասական եզրակացություն ստացած 5 հարց, մայիսի 5-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում` 27 հարց:

4 мая состоялось очередное заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.
Обсуждены и утверждены проекты о внесении дополнений в повестку дня четвертой сессии НС седьмого созыва и в повестку дня созываемых 5 мая очередных заседаний; определена также последовательность обсуждения повесточных вопросов очередных заседаний.
В проект повестки дня четвертой сессии НС седьмого созыва внесено для обязательного обсуждения 6, получивших положительное заключение профильных комиссий – 12 и получивших отрицательное заключение профильных комиссий 5 вопросов, в проект повестки дня созываемых 5 мая очередных заседаний – 27 вопросов.